Pytania i odpowiedzi

Jeżeli w serwisie nie znalazłeś inforamcji których szukałeś, napisz do nas. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie świadzceń rodzinnych i polityki prorodzinnej. Na podstawie otrzymanych listów tworzymy dział odpowiedzi na często zadawane pytania (FAQ).

Zyta Gilowska kasuje Becikowe 2007?

Czy rodzice dzieci narodzonych w 2007 roku nie otrzymają becikowego?

(20.12.2006)
Są pieniądze na becikowe w budżecie na rok 2007. Becikowe pozostaje, ale na jak długo nie wiadomo. Posłowie mają możliwość przeniesienia tych środków na potrzeby funduszu alimentacyjnego co sugerowała minister Zyta Gilowska podczas prac nad ustawą budżetową.

Do realizacji tego pomysłu potrzebna jest zgoda sejmu wyrażona uchwaleniem odpowiedniej ustawy. Do tego czasu pieniądze na becikowe traktowane są jako wydatek sztywny. Roman Giertych przewodniczący Ligii Polskich Rodzin zapewnia, że 'becikowe' w roku 2007 pozostanie. Od tego uzależnia przetrwanie koalicji sejmowej.

Biorąc pod uwagę niestabilną sytuację polityczną, oczekiwać można wszystkiego. Jednak katastrofalne prognozy sytuacji demograficznej w Polsce oraz widoczne już dzisiaj skutki podobnej katastrofy w europie zachodniej zmuszą posłów do spojrzenia z troską o polską rodzinę.

Reklama serwisu becikowe.com

becikowe dla dzieci

Newsletter

Jeżeli chcesz wiedzieć pierwsza o nowościach na naszej stronie pozostaw swój adres e-mail.


Czytaj więcej