Pytania i odpowiedzi

Jeżeli w serwisie nie znalazłeś inforamcji których szukałeś, napisz do nas. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie świadzceń rodzinnych i polityki prorodzinnej. Na podstawie otrzymanych listów tworzymy dział odpowiedzi na często zadawane pytania (FAQ).

Jeden dwa czy trzy tysiące becikowego?

Burzliwa debata publiczna w czasie realizowania pomysłu Ligi Polskich Rodzin wypłaty becikowego spowodowała wiele zamieszania.

Pierwszy tysiąc, właściwe becikowe, dostają wszyscy rodzice dla każdego nowonarodzonego dziecka. Niezależnie od dochodów. Szczegółowe informacje w dziale ‘becikowe’.

Drugi tysiąc dostaną rodziny ubogie, którym przysługuje zasiłek rodzinny. Zmiana przeforsowana przez Prawo i Sprawiedliwość polegała na zwiększeniu dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka z 500 na 1000 złotych. Szczegółowe informacje w dziale ‘zasiłek rodzinny’.

Trzeci tysiąc jest zależny od lokalnej władzy samorządowej. Zmiany w ustawie dały możliwość wypłaty przez samorząd niezależnego od powyższych dodatku. Informacji należy szukać w swoich gminach bądź powiatach.

Reklama serwisu becikowe.com

becikowe dla dzieci

Newsletter

Jeżeli chcesz wiedzieć pierwsza o nowościach na naszej stronie pozostaw swój adres e-mail.


Czytaj więcej