Forum dyskusyjne portalu becikowe.com

Misją portalu becikowe.com jest prezentowanie powszechnie dostępnych informacji w sposób możliwie jasny i przystępny, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących omawianych tematów zachecamy do zadawania pytań.

Forum zostało podzielone na trzy działy, zagadnienia dotyczące becikowego, becikowego samorządowego oraz ulgi na dziecko.

Zanim zadasz tutaj pytanie zachecamy do przeczytania naszych przewodników Jak odliczyć ulgę na dziecko, oraz jak starać się o becikowe.

Urząd Stanu Cywilnego

Gdzie jestes: Forum >> Urząd Stanu Cywilnego

Fakt narodzenia dziecka wypada zgłosić w odpowiednim organie państwowym - w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wcześniej należy wybrać imię dla swojego dziecka. Przy zgłoszeniu w USC rodzice otrzymują Akt Urodzenia. Zobacz przewodnik, a w przypadku wszelkich wątpliwości zadaj pytanie poniżej.

Twoje imię:
Miasto:

Gillian

Havant

28 lipiec, 13:24:31

I am trying to find my husbands fathers birth certificate but cannot find where he was born.
His name was Sergiousz Lewkowicz Born 1/7/1918/1919

Anna

Schechingen

15 lipiec, 10:37:00

Dostał ktoś już odpowiedz na tym forum?

Anna

Schechingen Niemcy

15 lipiec, 10:17:49

Dzien dobry Panstwu, potrzebny mi jest wyciąg z aktu urodzenia. Zamieszkała jestem w Niemczech, moje pytanie jest, czy dostanę ten dokument poczta czy muszę się zgłosić osobiście w urzędzie? Wiem , ze dokumenty wymagają opłat, jest możliwe uregulować je online?
Z poważaniem
Anna Ochmann

Beata

Staufenberg

11 maj, 17:25:08

Przepraszam czy ja dostane dzisiaj ta odpowiedz czy kiedy?

Beata

Staufenberg

11 maj, 16:53:57

Dzien dobry prosze o udzielenie mi informacji gdzie otrzymam unijny akt urodzenia mojego syna1.08.1986 potrzebuje go do niemiec gdzie obecnie przebywamy.Z gory dziekuje

Alina

Kraków

17 kwiecień, 06:45:28

Witam, córeczka ma się rodzić za maksymalnie kilka dni. Mieszkamy w Krakowie ale jesteśmy cudzoziemcami (India & Rumunia). Chce potwierdzić jeśli imiona przez nas już wybrane będą akceptowane w urzędzie.
Pierwsze imię: Felise. Drugie imię: Shaya-Grace. (Chodzi mi bardziej o imię z kreską)Druga sprawa, tworzyłam profil zaufany który muszę potwierdzić. Czy teraz w czasach korona wirusa robi się to wyłącznie w punktach potwierdzenia, albo można w innych sposobach (bez wychodzenia z domu)?

Dziękuję!

Malgorzata

zdunska wola

25 luty, 16:14:35

Potrzebuje zupelny akt urodzenia dziecka a mieszkam za granica i tu jest moje pytanie- Czy jest mozliwosc zalatwienia tej sprawy na odleglosc? Nie mam z rodziny nikogo kto moglby mi pojsc do urzedu a na chwile obecna nie moge pojechac do Polski.Akt potrzebny jest do odnowienia paszportu.Prosze mi napisac w jaki sposob mozna zalatwic te sprawe.Dziekuje.

Anna

Tabor Czechy

11 luty, 20:49:42

Dzien dobry urodziło nam sie dziecko w Czechach i chciałam bym sie zapytac jakie papiery potrzebuję by uzyskać polski akt urodzenia dziecka">akt urodzenia dziecka">akt urodzenia . Na akcie Czeskim jestem wpisana tylko ja ponieważ nie jestem w związku małżeńskim więc dziecko ma moje nazwisko w formie czeskiej . I Czeski urząd nie wydaje w jezyku polskim aktu czy musze go przetłumaczyc na język polski przez tlumacza przysięgłego i czy mogę to zrobić w Czechach . Czy musze mieć swój akt urodzenia i stanu cywilnego . Czy jeśli byśmy chcieli wpisać ojca w akt urodzenia i nadać jego nazwisko możemy to zrobić w Polsce .

Joanna

Płock

13 styczeń, 10:14:07

Czy przy rejestracji dziecka mósi być obecna matka jeśli para nie jest małżeństwem?

Elzbieta

London

7 styczeń, 15:30:26

Odpis Akt Urodzenia 1261011/00/AU/2019/551275 AE 0067351 18 Grudzien 2019
Zbigniew Tadeusz Rurak
Zamowilam i zaplacilam za 2 kopie ale otrzymalam tylko 1- prosze przeslac kopie tak jak poprzednio na Elzbieta Rurak
25 South Park Rd
London SW19 8RR
UK
Dzwonilam ale po 15 minutach czekania zostalam rozlaczona.
Dziekuje

 strona 1 z 218starsze wiadomości

Reklama serwisu becikowe.com

becikowe dla dzieciNewsletter

Jeżeli chcesz wiedzieć pierwsza o nowościach na naszej stronie pozostaw swój adres e-mail.


Czytaj więcej