Forum dyskusyjne portalu becikowe.com

Misją portalu becikowe.com jest prezentowanie powszechnie dostępnych informacji w sposób możliwie jasny i przystępny, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących omawianych tematów zachecamy do zadawania pytań.

Forum zostało podzielone na trzy działy, zagadnienia dotyczące becikowego, becikowego samorządowego oraz ulgi na dziecko.

Zanim zadasz tutaj pytanie zachecamy do przeczytania naszych przewodników Jak odliczyć ulgę na dziecko, oraz jak starać się o becikowe.

Urząd Stanu Cywilnego

Gdzie jestes: Forum >> Urząd Stanu Cywilnego

Fakt narodzenia dziecka wypada zgłosić w odpowiednim organie państwowym - w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wcześniej należy wybrać imię dla swojego dziecka. Przy zgłoszeniu w USC rodzice otrzymują Akt Urodzenia. Zobacz przewodnik, a w przypadku wszelkich wątpliwości zadaj pytanie poniżej.

Twoje imię:
Miasto:

Malgorzata

zdunska wola

25 luty, 16:14:35

Potrzebuje zupelny akt urodzenia dziecka a mieszkam za granica i tu jest moje pytanie- Czy jest mozliwosc zalatwienia tej sprawy na odleglosc? Nie mam z rodziny nikogo kto moglby mi pojsc do urzedu a na chwile obecna nie moge pojechac do Polski.Akt potrzebny jest do odnowienia paszportu.Prosze mi napisac w jaki sposob mozna zalatwic te sprawe.Dziekuje.

Anna

Tabor Czechy

11 luty, 20:49:42

Dzien dobry urodziło nam sie dziecko w Czechach i chciałam bym sie zapytac jakie papiery potrzebuję by uzyskać polski akt urodzenia dziecka">akt urodzenia dziecka">akt urodzenia . Na akcie Czeskim jestem wpisana tylko ja ponieważ nie jestem w związku małżeńskim więc dziecko ma moje nazwisko w formie czeskiej . I Czeski urząd nie wydaje w jezyku polskim aktu czy musze go przetłumaczyc na język polski przez tlumacza przysięgłego i czy mogę to zrobić w Czechach . Czy musze mieć swój akt urodzenia i stanu cywilnego . Czy jeśli byśmy chcieli wpisać ojca w akt urodzenia i nadać jego nazwisko możemy to zrobić w Polsce .

Joanna

Płock

13 styczeń, 10:14:07

Czy przy rejestracji dziecka mósi być obecna matka jeśli para nie jest małżeństwem?

Elzbieta

London

7 styczeń, 15:30:26

Odpis Akt Urodzenia 1261011/00/AU/2019/551275 AE 0067351 18 Grudzien 2019
Zbigniew Tadeusz Rurak
Zamowilam i zaplacilam za 2 kopie ale otrzymalam tylko 1- prosze przeslac kopie tak jak poprzednio na Elzbieta Rurak
25 South Park Rd
London SW19 8RR
UK
Dzwonilam ale po 15 minutach czekania zostalam rozlaczona.
Dziekuje

Magda

LLANELLI

19 listopad, 14:55:02

Witam czy można wysłać do urzędu upoważnienie przez maila czy trzeba pisemnie i osobą upowazniona musi mieć przy sobie

Wera

Grossburgwedel

1 listopad, 17:59:56

Dzien dobry ,
chcialam zapytac o wpis osoby urodzonej tuz po wojnie 1945 roku. Czy istnieje taka mozliwosc.

Serdecznie dziekuje

Iwona

Wedemark

1 listopad, 17:49:10

Dzien dobry,chcialam sie dowiedziec godzine kiedy sie urodzilam.
Czy jest taka mozliwosc?Metryka urodzenia nie jest mi potrzebna.

Serdecznie dziekuje za informacje

Ewelina

14 październik, 15:31:22

Witam mieszkam w Niemczech i potrzebuję odpis aktu urodzenia . Niestety w Polsce nie ma mi kto tego zrobić a na tą chwile nie mam możliwości zjechania .a sprawa dość pilna Czy jest jakaś inna możliwość tego załatwienia

Patrycja

Elbląg

19 wrzesień, 00:43:21

Witam. Czy mogę dziecku dać imię Wojtek czy musi być Wojciech

Barbara

Nowy Dwór Mazowiecki

18 wrzesień, 16:37:47

Witam Szanownych Państwa, bardziej chodzi o nieżyjącą już osobę- mojego byłego męża Mariana Bałdygę. Wprawdzie jestem w posiadaniu jego aktu zgonu / 19 lipca 2019 r. godzina : 17.26 /. Po prostu chodzi mi o przyczynę jego śmierci/ to pytanie ciągle mnie nurtuje i nie daje spokoju /.Do Ostrołęki został przewieziony z miejscowości Wyżega 14. Bardzo proszę o odpowiedź na maila : saksamo42@interia.pl . Z góry dziękuję i niecierpliwie czekam na odpowiedź, dlaczego 53 - letni mężczyzna już nigdy nie powie mi Dzień dobry i dlaczego nasza córka jest pólsierotą, chociaż byliśmy po rozwodzie szanuję i będę szanować jego pamięć.

 strona 1 z 217starsze wiadomości

Reklama serwisu becikowe.com

becikowe dla dzieciNewsletter

Jeżeli chcesz wiedzieć pierwsza o nowościach na naszej stronie pozostaw swój adres e-mail.


Czytaj więcej